1. B DRL, 2. krog, Prva zmaga v novi sezoni ...preberi več

1. B DRL, 1. krog, Za uvod neoodločeno ...preberi več

Poraz na Ptuju in zmaga v Cerkljah ...preberi več

Zmaga v pokalu proti RK Sevnici ...preberi več

30.5.2012

Dolski mladinci novi prvoligaši ...preberi več

29.5.2012

1. B DRL, zadnji krog, Dolski rokometaši osvojili 4. mesto v 1.B.DRL ...preberi več

SEVNICA - GROSUPLJE 29:26

RD Alples : RK Dol TKI Hrastnik 23:25 (10:13)

Železniki, športna dvorana, gledalcev 100. Sodnika: Brecelj B. in Deržek D.. Delegat: Alojz Tomšič.

RD Alples Železniki: Rant E., Bernik2, Šefketi 1, Frakelj 2, Prezelj, Rant L., Završnik 3, Kejžar, Marin 6, Pfajfar, Kamenšek, Božnar, Šibanc 4, Rebič 3, Korošec 2. Trener: Borut Rebič.

RK Dol TKI Hrastnik: Bremec, Selak, Senič 1, Ajdari 5, Habjan 2, Papp 1, Zore 4, Bratanovič, Jakopič, Ribič, Ramič 2, Hribšek 1, Lisec, Teržan 9 (5), Jazbec. Trener: Robert Šafarič.

Sedemmetrovke: RD Alples 7 (6), RK Dol Hrastnik 6 (5)

Izključitve: RD Alples 9, RK Dol Hrastnik 9.

Dolani so se tokrat odpravili na gostovanje v Železnike neobremenjeni, vedoč, da nimajo kaj izgubiti. Drugače je bilo z domačo ekipo, ki bi si v primeru novega poraza zmanjšala možnosti za obstanek. Sam začetek tekme je sicer potekal v precej izenačenem ritmu, kajti ne ena ne druga ekipa ni uspela priti do občutnejše prednosti. Domači rokometaši so v 10.minuti prišli do prvega in edinega vodstva na tekmi, ko je bilo 4:3. Dolski rokometaši so s pametno igro držali domačina na varni razdalji in navkljub mnogim izključitvam na njihovi strani, uspeli tudi z dvema igralcema manj dosegati gole. V 29.minuti je zaradi treh izključitev Senič dobil rdeči karton in se preselil med publiko. Toda na veselje svojih maloštevilčnih navijačev,so Dolani na odmor odšli s tremi goli prednosti.

Odločno v obrambi

Tudi v drugi polčas so kemičarji vstopili odločno in z željo po zmagi. Ramič, Selak in Papp so v obrambi zaustavili domače napadalce. Teržan je v napadu odlično razigraval Ajdarija in Zoreta, poleg tega pa še realiziral vseh pet metov izza črte, ki označuje sedem metrov. Tako je bila v 46.minuti na semaforju tudi najvišja prednost Dolanov +6 , 20:14.

Uspešni v napadu

Domačini so kljub podpori domačih navijačev v zadnjih minutah tekme uspeli le še ublažiti poraz svoje ekipe, zmaga pa je tokrat zasluženo pripadla rokometašem Dola. Ti še naprej ostajajo na visokem petem mestu in nova priložnost za oplemenitenje teh dveh točk je že v petek, ko v Dolanko prihaja ekipa Grče iz Kočevja.

Pozdrav navijačem po tekmi (vse foto:Danica Zore)

12. RD ALPLES ŽELEZNIKI 12 1 1 10 289 : 329 3

Tudi mladinci Dola uspešno nadaljujejo z tekmovanjem v kvalifikacijah za napredovanje v 1.DRL. V polfinalni skupini A, so v 1.krogu doma visoko premagali vrstnike iz Sežane, z 36:27. Starejši dečki B pa tekmujejo za napredovanje v polfinalni skupini B in so že med tednom v 4.krogu izgubili v Krškem z 30:25. V naslednjem krogu bi morali doma gostiti vrstnike iz Ormoža, vendar zaradi neprihoda le-teh je bila tekma odpovedana.