1. B DRL, 2. krog, Prva zmaga v novi sezoni ...preberi več

1. B DRL, 1. krog, Za uvod neoodločeno ...preberi več

Poraz na Ptuju in zmaga v Cerkljah ...preberi več

Zmaga v pokalu proti RK Sevnici ...preberi več

30.5.2012

Dolski mladinci novi prvoligaši ...preberi več

29.5.2012

1. B DRL, zadnji krog, Dolski rokometaši osvojili 4. mesto v 1.B.DRL ...preberi več

CELJE PL B - V. NEDELJA CARRERA 23:22

Dol TKI Hrastnik : RK Grča Kočevje 28:28 (14:17)

Dvorana Dolanka , gledalcev 150. Sodnika : Delič Z. in Smolko M. Delegat : Pajič T.

RK Dol TKI Hrastnik: Kodrun, Bremec, Selak, Senič 2, Habjan 2, Ajdari 5, Pap, Zore 8, Bratanovič, Jakopič 3, Ribič, Ramič 1, Hribšek 1, Lisec, Teržan 5 , Jazbec 1. Trener : Šafarič R.

RK Grča Kočevje: Košmrlj, Šercer, Škaper 6, Osvald, Lisjak 6, Grebenc 1, Križ 1, Andoljšek U. 2, Tomc, Ilc A., Josič 6, Ilc I. 1 , Andoljšek M. 5 , Levstik . Trener : Burnič R..

Sedemmetrovke : RK Dol 3(1), RK Grča 4(3)

Izključitve : RK Dol 5, RK Grča 3

Dolski rokometaši so tokrat v 13.krogu 1.B.DRL pred domačimi navijači gostili ekipo Grče iz Kočevja.Po zmagi v prejšnem kolu v Železnikih, so bila pričakovanja igralcev in navijačev velika.

Začetek tekme je bil popolnoma izenačen,ekipi sta se izmenjavali v vodstvu vse do 17.minute,ko so pri rezultatu 9:9 gostje uspeli nekajkrat uspešno realizirati napade in se še pred zaključkom polčasa uspeli odlepiti na +5.V tem delu srečanja Dolanom ni šlo praktično nič od rok.Obramba je bila kot švicarski sir,v napadu pa so bili prehitri in neprecizni.Pa vendarle so pred odmorom uspeli razliko zmanjšati in gostje so v slačilnico odšli s prednostjo treh golov.

Pred začetkom drugega polčasa

Odmor in posvet pred začetkom drugega dela je bolj koristil domačim, ki so strnili obrambne vrste,pa tudi v napadu je steklo.Bratanoviča je v vratih zamenjal mladi Kodrun,ki je z nekaj odličnimi obrambami spravil dvorano na noge.Rezultat vsega tega je bilo prvo izenačenje v drugem polčasu v 44.minuti,ko je bilo na semaforju 21:21.Domači so le še stopnjevali ritem,razlika se je večala in v 51.minuti,pri rezultatu 26:23, je že marsikdo v dvorani pomislil na uspešen konec.Vendar pa tega mnenja niso delili gostje in minuto pred koncem so izenačili.V zadnji minuti so imeli celo napad za zmago,vendar pa ga zapravili.Priložnost se je ponudila domačim,ko so gostje pred zaključnim piskom sodnikov v svojem šestmetrskem prostoru nepravilno ovirali Selaka.Izvajalec najstrožje kazni je bil Teržan,vendar se je vratar gostov izkazal in ubranil njegov strel.Veselje gostov po tekmi je bilo razumljivo, pa vendarle je neodločen rezultat najbolj pravičen.

Dolski rokometaši si bodo poskušali izgubljeno točko priigrati že v naslednjem krogu,ko odhajajo v soboto 25.2. v goste k Sevnici.Ta je v tem krogu doživela svoj prvi poraz,boljši je bil Sviš z 27:25.

1. RK SEVNICA 13 11 1 1 402 : 333 23
2. RK SVIŠ PEKARNA GROSUPLJE 13 11 0 2 414 : 345 22
3. RK CELJE PL B 13 7 1 5 357 : 342 15
4. RK GROSUPLJE 13 7 0 6 383 : 374 14
5. RK CERKLJE 13 6 2 5 385 : 403 14
6. RK DOL TKI HRASTNIK 13 5 3 5 363 : 366 13
7. RK VELIKA NEDELJA CARRERA 13 5 2 6 365 : 389 12
8. MRD DOBOVA 13 3 4 6 375 : 382 10