1. B DRL, 2. krog, Prva zmaga v novi sezoni ...preberi več

1. B DRL, 1. krog, Za uvod neoodločeno ...preberi več

Poraz na Ptuju in zmaga v Cerkljah ...preberi več

Zmaga v pokalu proti RK Sevnici ...preberi več

30.5.2012

Dolski mladinci novi prvoligaši ...preberi več

29.5.2012

1. B DRL, zadnji krog, Dolski rokometaši osvojili 4. mesto v 1.B.DRL ...preberi več

V. NEDELJA CARRERA - GROSUPLJE 31:24

RK Sevnica : RK Dol TKI Hrastnik 23:26 (10:14)

Sevnica, dvorana OŠ Savo Kladnik , gledalcev 130. Sodnika Jager M. in Kočevar M. Delegat: Jug B.

RK Sevnica: Sikošek, Kolman, Kos, Brečko 4, Djurdjevič 2, Kozole 2, Nered 4, Kozole A. 6, Stegne 2, Zorc 2, Ošlovnik, Kuhar, Tominšek 1, Bezgovšek. Trener: Rantah J. Vodja: Senica U.

RK Dol TKI Hrastnik: Kodrun, Bremec, Selak, Senič 2, Habjan 1, Ajdari 6(3), Pap, Zore 2, Bratanovič (21 obramb),Jakopič 2, Ribič, Ramič 2, Hribšek 8(2), Lisec, Teržan 3(1). Trener: Šafarič R. Vodja: Premec M..

Sedemmetrovke: RK Sevnica 4(1), RK Dol TKI Hrastnik 7(6)

Izključitve: RK Sevnica 6 min., RK Dol TKI Hrastnik 10 min.

Dolski rokometaši so se v 14.krogu 1 B.DRL odpravili na težko gostovanje k doslej vodilni Sevnici. Domačini, pod taktirko bivšega trenerja Dolanov, Jerneja Rantaha, so v prejšnjem krogu v derbiju prvič v sezoni izgubili v Ivančni Gorici. Prav tako so Dolani v domači dvorani prepustili točko rokometašem Grče iz Kočevja.Oboji prepričani, da tokrat ne bodo radodarni s točkami, so krenili odločno v tekmo.

Napad Dolanov….

Začetek je pripadel Sevničanom, ki so hitro povedli in še preden so se gostje ovedli, že je v 7.min. na semaforju kazalo 4:0.Na prvi gol Dolanov smo čakali do 8.minute, ko je strelski post prekinil Hribšek. Po tem golu so dolski rokometaši vzpostavili ravnotežje in počasi začeli prevzemati pobudo. Odločno v obrambi na čelu z vratarjem Bratanovičem in preudarno v napadu, kjer je tokrat Dolane odlično razigraval mladi Hribšek,so v 20.minuti povedli za +4 (6:10). Vsi poskusi domačinov niso prinesli rezultata in prvi del je na veliko presenečenje, vendar popolnoma zasluženo pripadel dolskim rokometašem.

….in v obrambi…..

Ti tudi v drugem delu niso popuščali, nasprotno, domačinom niso pustili do svojih vrat, še naprej je domače napadalce v obup spravljal dolski vratar. V napadu so zaustavili njihovega najboljšega strelca Djurdjeviča, in ko je v 39.minuti izzid na semaforju kazal 11:19, je že dišalo po presenečenju. Vendar se Sevničani niso predajali in se v 52.minuti približali le na en sam gol (21:22). Po minuti odmora trenerja Šafariča, so Dolski rokometaši zaustavili nalet domačih, naredili delni izzid 5:0 in dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Sevničani so v zaključki le še ublažili poraz in slavje Dolanov, tako na parketu kot na tribuni, se je začelo.

Pozdrav po zmagi

……veselje dolskih navijačev

Najzaslužnejša za novi dve točki Domen Hribšek in vratar Zlatan Bratanovič

Popolnoma zaslužena zmaga dolskih rokometašev, ki so se tako na najboljši možni način oddolžli Sevnici za poraz v prvem delu.Pohvale vsem v dolski ekipi,izstopala pa sta tokrat vratar Bratanovič z 21 obrambami in tremi (3) obranjenimi sedemmetrovkami in Hribšek z osmimi (8) goli .Pri domačih razpoložen le osamljeni Kozole s šestimi (6) zadetki, kar pa je bilo premalo, da bi preprečil prvi domači poraz Sevnice.

V drugem delu prvenstva po treh krogu dve zmagi na gostovanjih in točka doma je izkupiček dolskih rokometašev, ki se ga je malokdo nadejal. Sledi dvotedenski premor, prvenstvo pa se nadaljuje 10.marca, ko bodo Dolani gostili rokometaše iz Cerkelj. Do takrat pa bodo premor dočakali na visokem 4.mestu na lestvici.

Še strelci RK Dol TKI Hrastnik na tej tekmi: Senič 2, Habjan 1, Ajdari 6, Zore 2, Jakopič 2, Ramič 2, Hribšek 8 in Teržan 3

1.RK SVIŠ PEKARNA GROSUPLJE 14 12 0 2 451 : 375 24
2.RK SEVNICA 14 11 1 2 425 : 359 23
3.RK CELJE PL B 14 8 1 5 390 : 370 17
4.RK DOL TKI HRASTNIK 14 6 3 5 389 : 389 15
5.RK GROSUPLJE 14 7 0 7 407 : 405 14
6.RK VELIKA NEDELJA CARRERA 14 6 2 6 396 : 413 14
7.RK CERKLJE 14 6 2 6 415 : 440 14
8.RD SLOVAN 14 3 4 7 411 : 422 10