1. B DRL, 2. krog, Prva zmaga v novi sezoni ...preberi več

1. B DRL, 1. krog, Za uvod neoodločeno ...preberi več

Poraz na Ptuju in zmaga v Cerkljah ...preberi več

Zmaga v pokalu proti RK Sevnici ...preberi več

30.5.2012

Dolski mladinci novi prvoligaši ...preberi več

29.5.2012

1. B DRL, zadnji krog, Dolski rokometaši osvojili 4. mesto v 1.B.DRL ...preberi več

GROSUPLJE - CELJE PL. B 26:23

Dol TKI Hrastnik – MRD Dobova 31:29 (14:14)

Dolanka, gledalcev 150.Sodnika: Cvetko in Kavalar. Delegat: Potočnjak

RK Dol TKI Hrastnik: Bremec, Selak 1, Senič 3, Habjan, Ajdari 4, Zore 1, Jakopič, Suljič 3, Ramič 5, Hribšek 8, Lisec, Ščurek, Teržan 2, Jazbec 3, Kladnik.Trener: Šafarič

Sedemmetrovke: RK Dol 4(3), MRD Dobova 7(6)

Izključitve: RK Dol 6 min, MRD Dobova 8 min.

Dolski rokometaši še naprej nadaljujejo z odličnimi igrami. V 17.krogu so v domači dvorani gostili igralce iz Dobove in tudi tokrat niso dovolili presenečenja. Čeprav oslabljeni z neigranjem vratarja Bratanoviča in stebra obrambe Pappa, so samo v uvodnih minutah dopustili gostom da se razigrajo. Vendar so kmalu vzpostavili ravnotežje in vodstvo gostov v začetkih tekme 5:3 je bilo kmalu izničeno.V nadaljevanju prvega dela je bila igra precej izenačena, domačini pa korak pred gosti. Dobovčani pa so še pred koncem prvega polčasa uspeli izenačiti in pred nadaljevanjem je bilo še vse odprto.

Tudi drugi del so bolje začeli rokometaši Dobove in vse do rezultata 22:22 imeli gol prednosti. Potem pa zadnjih deset minut preobrat, domači so strnili vrste v obrambi, v napadu so realizirali svoje priložnosti in dvomov o zmagovalcu ni bilo več.Pri Dolanih je poleg zopet odličnega Hribška in stadardno dobrega Ajdarija, najboljšo igro prikazal Ramič,brezkompromisen v obrambi in natančen v napadu.Sicer pa je bučen aplavz s tribune po končani tekmi veljal celotni ekipi s trenerjem Šafaričem na čelu.Pri gostih zaslužita pohvale neustavljivi Marušič z 14 zadetki in vratar Baznik, ki je bil krivec, da zmaga domačih ni bila še izdatnejša.S to zmago so se dolski rokometaši povzpeli še stopničko višje in zdaj zasedajo izvrstno tretje mesto.

veselja po zmagi kosi s kalašnikovim,gostje razočarano opazujejo…….

Ali se bo dolski niz nepremagljivost nadaljeval tudi na Kodeljevem, pa bomo počakali do petka, ko v 18.krogu 1.B.DRL dolski rokometaši gostujejo pri Slovanu.

11.ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK 17 3 4 10 470 : 544 10

Tudi dolski mladinci nadaljujejo z odličnimi igrami. V 5.krogu 2.DRL skupine A, so bili v derbiju v Trbovljah boljši od domačega Rudarja in zasluženo slavili z rezultatom 27:25.Trda in borbena tekma, kjer so bili v prvem delu boljši domači, pa so jih Dolani v zaključku polčasa dohiteli. Tudi nadaljevanje je bilo v znamenju knapov, prednost treh golov pa so dolski mladinci kmalu izničili in izkoristili mrk trboveljčanov ter povedli 24:20. Prednost je zadostovala, da so v končnici z umirjeno igro dočakali konec srečanja in se skupaj z navijači veselili pomembne zmage in uvrstitve v finale.

Mladinci 5.krog,2.DRL - polfinale A

Mark Olimpija - RK Mitol Sežana 37:29

RD Rudar Trbovlje – RK Dol TKI Hrastnik 25:27 (13:13)

RK Dol TKI Hrastnik: Kodrun, Franc, Bezgovšek 2, Guček, Ribič, Zore 5, Blatnik, Ratej, Rožej, Halzer, Bremec, Lisec 2, Drobnič 3, Jazbec 6, Jukič, Jakopič 9. Trener Filipčič

1.MARK OLIMPIJA 5 4 1 0 158 : 141 9
2.RK DOL TKI HRASTNIK 5 3 1 1 167 : 144 7
3.RD RUDAR 5 1 2 2 136 : 134 4
4.RK MITOL SEŽANA 5 0 0 5 136 : 178 0

Naslednjo soboto prihaja v Dolanko Olimpija in takrat bo znano, katero moštvo bo osvojilo prvo mesto in s tem pridobilo organizacijo finalnega turnirja. Prva tekma se je v Ljubljani končala z zmago Olimpije s 35:33.

Manj uspeha so imele mlajše dolske selekcije. Starejši dečki A so doma izgubili s Slovenj Gradcem, rezultat 26:28, starejši dečki B, pa so prav tako morali priznati premoč gostov , na koncu sicer tesen poraz s Krškim, 22:23