1. B DRL, 2. krog, Prva zmaga v novi sezoni ...preberi več

1. B DRL, 1. krog, Za uvod neoodločeno ...preberi več

Poraz na Ptuju in zmaga v Cerkljah ...preberi več

Zmaga v pokalu proti RK Sevnici ...preberi več

30.5.2012

Dolski mladinci novi prvoligaši ...preberi več

29.5.2012

1. B DRL, zadnji krog, Dolski rokometaši osvojili 4. mesto v 1.B.DRL ...preberi več

CERKLJE - SEVNICA 30:28

RD Slovan – RK Dol TKI Hrastnik 30:25 (13:9)

Vsaka serija se enkrat konča in niz nepremagljivosti dolskih rokometašev v drugem delu so prekinili rokometaši Slovana. Na Kodeljevem Dolani sicer niso bili brez možnosti za uspeh, vendar so priložnost zapravili v zadnjih desetih minutah, ko je še v 50. minuti bil rezultat izenačen na 23. Prvi polčas je bil dokaj izenačen, s prednostjo domačinov za gol ali dva, Dolani pa so v zadnjih minutah popustili v napadu in na odmor so ljubljančani odšli s prednostjo 4 golov.

Moči se v nadaljevanju niso spremenile, Slovan je še naprej ohranjal razliko 2-3 golov . Sledilo je nekaj dobrih minut dolskih rokometašev, v napadu se je razigral Ajdari in v 40. minuti so Dolani prvič prišli v vodstvo. V tem trenutku je bilo na semaforju 18:17 za goste.In kot že omenjeno, držali so rezultat vse do 50. minute .Potem pa strelski mrk, do konca srečanja so uspeli zadeti samo še dvakrat in točki sta zasluženo ostali na Kodeljevem.

V dolski ekipi pohvale zaslužita najboljši strelec Ajdari in vratar Bratanovič, trener Šafarič pa je tokrat več priložnosti dal tudi igralcem s klopi. Do naslednje tekme sledi kratka pavza zaradi velikonočnih praznikov, potem pa v Dolanko prihaja B ekipa PLC, neposredni tekmec za tretje mesto na lestvici.

Tokrat so dolski rokometaši igrali v naslednji postavi: Bremec 1, Selak, Senič 3, Habjan 3, Ajdari 9, Papp 1, Bratanovič, Jakopič, Suljič, Ramič 2, Hribšek 3, Lisec 3, Teržan, Ščurek in na klopi trener Šafarič

12.RD ALPLES ŽELEZNIKI 17 4 1 12 423 : 458 9

Dolski mladinci so se v zadnjem krogu polfinalne skupine A 2.DRL doma pomerili z MARK Olimpijo in po odlični predstavi v Trbovljah v prejšnem krogu, je bilo pričakovati zmago in s tem organizacijo finalnega turnirja v domači dvorani. Vendar pa so se rokometaši Olimpije predstavili kot trd nasprotnik . Dolani so sicer dobili prvi polčas za +3, vendar so v drugem delu popustili in zmage z 30:29 so se veselili gostujoči igralci. Najboljši pri domačih, ki so tokrat igrali brez treh standardnih : Jazbeca, Bezgovška in Blatnika, so bili Zore z devetimi (9), Jakopič petimi (5) in Bremec s štirimi (4) zadetki.

Finalni turnir najboljših štirih ekip, ki bo dal dva nova prvoligaša, bo 14.aprila v Ljubljani. Kot že rečeno sta se nanj že uvrstila Olimpija in RK Dol TKI Hrastnik, za ostala dva udeleženca iz polfinalne skupine B pa še ni znano, saj tekmovanje še ni končano. Možni finalisti pa so Krka, Slovenj Gradec ali Črnomelj

Ekipa starejši dečkov B pa je gostovala v Ormožu in izgubila z domačini, rezultat je bil na koncu 35:27.

Pa še novica o najmlajših rokometaših :

Mladi dolski rokometaši smo uspešno nastopili na prvem »Zajčkovem turnirju«, ki so ga pripravili v Radečah, kjer smo sodelovali s skoraj 50 otroki iz vseh šol, v katerih se trudimo z našo rokometno šolo » Rokozavri«. Tokrat smo domov odnesli tudi pokal za osvojeno drugo mesto v generaciji letnikov 2002. Žal v zmagovalni ekipi tokrat ni bilo nobenega učenca iz OŠ Laško, vendar fantje in punce tudi tam pridno trenirajo in se počasi vključujejo v tekmovanja. Tudi v Radečah so nastopili in tako kot vsi pokazali, da uživajo v športu. To pa je pravzaprav največ vredno.

Bili smo najbolj številčni na turnirju, saj smo nastopili kar s petimi ekipami. Sodelovali so učenci osnovnih šol Narodnega heroja Rajka Hrastnik, POŠ Dol, OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice, POŠ Zidani Most in OŠ Primođža Trubarja (Laško in Debro). Igralce so na turnirju vodili trenerji Aleš Filipčič, Marko Planinc, Domen Hribšek in Jure Franc. Luka Napret in Miha Planinc sta bila izbrana v najboljšo peterko turnirja

Ekipa letnika 2002 je nastopila v postavi: Miha Planinc, Luka Napret, Nio Belina, Lovro Bokal, Patricija Dornik (vsi OŠ Dol), Jure Koren, Urban Tovornik, Aljaž Stupan (vsi OŠ Rimske Toplice) in Nik Matek (POŠ Zidani Most).