1. B DRL, 2. krog, Prva zmaga v novi sezoni ...preberi več

1. B DRL, 1. krog, Za uvod neoodločeno ...preberi več

Poraz na Ptuju in zmaga v Cerkljah ...preberi več

Zmaga v pokalu proti RK Sevnici ...preberi več

30.5.2012

Dolski mladinci novi prvoligaši ...preberi več

29.5.2012

1. B DRL, zadnji krog, Dolski rokometaši osvojili 4. mesto v 1.B.DRL ...preberi več

Poraz na Ptuju in zmaga v Cerkljah

Pozdravljeni prijatelji rokometa, navijači in simpatizerji RK Dol TKI Hrastnik. članska ekipa dolskega rokometnega kluba se že dober mesec zavzeto pripravlja na začetek nove sezone tekmovanja v 1B.DRL. Pred tem pa se vrstijo še zadnje prijateljske oz. pripravljalne tekme. Med tednom so odigrali tudi pokalno tekmo 1/16-finala, kjer so dobili za nasprotnika RK Dravo iz Ptuja. Po slabem prvem polčasu Dolanom igra nikakor ni stekla. V drugem delu pa je tekma postala zanimivejša, vendar razlike iz prvega polčasa niso uspeli izničiti in tako se je ptujski klub zasluženo veselil preboja v naslednji krog. Končni rezultat je bil 32:30 za domačine, kot že rečeno pa je bil ob polčasu prevelik zaostanek, bilo je (19:10).

Pokalna tekma 1/16 - finala

RK Drava Ptuj - RK Dol TKI Hrastnik 32:30 (19:10)

Dolski rokometaši so igrali z naslednjo postavo: Bremec, Lesjak 4, Guček, Kmetič, Ščurek, Klepej 4, Zore 1, Bratanovič, Jakopič 4, Ribič, Žekar, Hribšek 9(5), Drobnič, Teržan 7(1), Lisec, Jazbec 1

* * * * * * * * * * *

Mednarodni turnir v Cerkljah

Ta konec tedna pa so Dolani sodelovali na mednarodnem turnirju v Cerkljah na Gorenjskem. V prvi tekmi so igrali neodločeno z reprezentanco Katarja, bilo je 24:24. V tekmi za 1. mesto pa so premagali domačine z rezultatom 36:29 in tako osvojili pokal za prvo mesto.

RK Dol TKI Hrastnik - Rep. Katarja 24:24 (11:14) Bratanovič, Hribšek 8(4), Ramič 1, Bremec 2, Klepej 7, Lesjak 3, Kmetič, Guček, Blatnik, Rožej, Halzer, Lisec 1, Ribič

RK Cerklje Damahaus - RK Dol TKI Hrastnik 29:36 (12:17) Hribšek 3(1), Ramič 1, Bremec 6(1), Klepej 4, Lesjak 1, Kmetič 4, Guček 5, Blatnik 3, Rožej 1, Halzer 2(1), Lisec 1(1),Ribič 3, Teržan 2

* * * * * * *

V soboto, 29.09. se začenja prvenstvo v 1.B.DRL. Za uvod v novo sezono prihaja v dvorano Dolanka lanski prvoligaš, rokometaši Šmartnega. Tekma bo v dvorani Dolanka, ob 19.30 uri, zato tudi ob tej priložnosti poziv navijačem, da se tekme udeležite v čim večjem številu.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Za razliko od članske ekipe so mlajše selekcije dolskega rokometnega kluba že začele s prvimi ligaškimi tekmami v novi sezoni. Mladinci, novinci v 1.MRL, so v prvem kolu gostovali v Krškem in po izenačenem dvoboju v zaključku tekme nesrečno izgubili z domačini.