1. B DRL, 2. krog, Prva zmaga v novi sezoni ...preberi več

1. B DRL, 1. krog, Za uvod neoodločeno ...preberi več

Poraz na Ptuju in zmaga v Cerkljah ...preberi več

Zmaga v pokalu proti RK Sevnici ...preberi več

30.5.2012

Dolski mladinci novi prvoligaši ...preberi več

29.5.2012

1. B DRL, zadnji krog, Dolski rokometaši osvojili 4. mesto v 1.B.DRL ...preberi več

Sodnika: Humek, Škvarč

RK Dol TKI : Bremec, Drobnič, Klepej 7, Ribič, Teržan,1, Žekar, Zore 1, Bratanovič, Jakopič 2, Lesjak 3, Hribšek 7(1), Lisec 1, Ščurek, Jazbec, Ramič 3, Kmetič. Trener: Šafarič

RD Herz Šmartno: Berdajs, Simončič 5, Podkrajšek 2, Ponebšek, Gradišek F.1, Bahovec 1, Močnik 1, Šmejc 12(5), Poglajen 1, Cestnik, Sadar, Pipan, Avsec, Čopar, Gradišek U., Cenkar. Trener: Keše

Sedemmetrovke: 2(1); 6(5)

Izključitve: 10; 6

Pravi derbi in odlična igra domačih rokometašev ,daje že po prvem odigranem kolu slutiti, da se bodo v letošnji sezoni gostje v Dolanki morali še kako potruditi da odidejo iz nje neporaženi .

Dolski rokometaši , v novi sezoni okrepljeni z povratnikom v staro jato Klepejem in novim krožnim napadalcem iz Celja, Lesjakom, so tekmo začeli odločno in v začetnih minutah imeli pobudo in rezultatsko prednost . V 11.minuti je bilo tako 7:3 za domače. Gostje iz Šmartnega se niso predajali in so se z goli odličnega Šmejca domačinom približali in v 26.minuti celo povedli z 10:9. Dolani so imeli obilo težav z obrambo na 6 – metrski črti, kar so igralci Šmartnega s pridom izkoriščali in dosegali gole po dosojenih prekrških za 7- metrovko. V zaključku prvega dela pa sta Hribšek in Lesjak vendarle poskrbela, do so domači odšli na odmor s prednostjo dveh golov.

(Pre)večkrat dvignjena roka sodnikov

Drugi del so bolje začeli gostje in rezultat je bil kmalu poravnan. Dolani niso popuščali in so ohranjali prednost 2 golov praktično cel drugi polčas. Zopet je v vratih blestel domači vratar Bratanovič, v napadu pa sta se razigrala tudi Jakopič in Ramič. Ko je v 59. minuti Klepej zadel za 25:23, je že vse kazalo na popoln uspeh dolskih rokometašev .Zadnje minute so navijači pričakali stoje, saj je bil zaključek izredno dramatičen. Dodatno sta s svojimi odločitvami atmosfero segrela tudi sodnika , ki sta v zadnjih minutah izključevala igralce na obeh straneh. Tako so imeli zadnjih sedem sekund gostje napad za izenačenje. Tri sekunde pred iztekom srečanja pa sta sodnika dosodila prekršek za 9 – metrovko za goste. Prosti strel je izvajal Simončič in preko živega zidu, mimo nemočnega Bratanoviča zadel za izenečenje in končnih 25:25. Veliko veselje pri gostih ob osvojeni točki, Dolanom pa je na koncu zmanjkalo tudi malo sreče za drugo. Priložnost za nove točke bo spet naslednjo soboto, ko v Dolanko prihaja ekipa Mokerc – Ig