Snowmobile Mania

Zgodovina kluba

Rokomet ima v hrastniški občini bogato tradicijo. V Hrastniku je deloval močan rokometni kolektiv v 60. in 70. letih prejšnjega stoletja. Še posebej lepe uspehe so žele članice Rokometnega kluba, ki je imel svoje prostore na Kranjskem, za Savo. Pa tudi na Dolu ima rokomet bogato tradicijo, saj so ga pričeli igrati še na starem igrišču iz ugaskov, kjer danes stojijo bloki. Konec 70. let je rokomet z gradnjo asfaltnega igrišča oživel kot sekcija tedanjega Partizana, leta 1982 je bil ustanovljen samostojen Rokometni klub Dol.

Dolani so pričeli igrati na asfaltnem igrišču ob osnovni šoli na Dolu. Kmalu so si s pomočjo sponzorjev zgradili klubske prostore ob igrišču. Po nekajletnem igranju v zasavski ligi so počasi napredovali. Vseskozi so skrbeli za rokometni podmladek. Po osamosvojitvi Slovenije so pričeli igrati v 1. B SRL, kjer uspešno nastopajo že vrsto let. Držijo se gornjega dela prvenstvene lestvice. Tekme so vrsto let igrali v športni dvorani na Logu v Hrastniku, kjer pa je bilo le malo terminov za normalen trening vseh selekcij.

Nov preporod rokometa na Dolu se je pričel z dvorano Dolanka, ki so jo slovesno odprli leta 1999. To se je precej hitro odrazilo predvsem pri napredku pionirskih ekip, ki so dobile z novo dvorano povsem drugačne možnosti za treninge in razvoj. Ekipe v mini rokometu se že nekaj let na turnirjih po Sloveniji in Hrvaški uvrščajo med prve tri ekipe, pionirske ekipe nastopajo tudi v finalih slovenskega prvenstva in finalih tekmovanja ŠŠD. Uspehe pa žanjejo tudi na mednarodnih turnirjih. Tako so na največjem svetovnem turnirju v Pragi na Ceškem (tam nastopa 350 ekip) osvojili igralci letnika 1987 drugo mesto, na turnirju v Malackem (Slovaška) pa so bili pionirji letnika 1988 tretji.

V zadnjih letih je klub še posebej ponosen na svojo rokometno šolo. V njej trenirajo in nastopajo fantje iz OŠ heroja Rajka Hrastnik, podružnice Dol in OŠ Anton Aškerc Rimske Toplice. Z izjemnim posluhom in odrekanjem staršev igrajo v pionirskih ekipah fantje iz Zidanega Mosta, Rimskih Toplic, Dola, Hrastnika, Laškega, Sedraža in še od kod.

Rezultati od leta 1999, ko igrajo vse selekcije v dvorani Dolanka so res zavidanja vredni za ekipo iz kraja, ki z okoliškimi naselji vred premore le slabih 2000 prebivalcev.

Leto 1999

• Člani - 7. mesto v 1. B SRL
  • Kadeti (letnik 83): 5. mesto na turnirju v Pragi (54 ekip)
  • Mlajši dečki A (letnik 87) – polfinale državnega prvenstva
  • Mlajši dečki B (letnik 88) - finale državnega prvenstva in 5. mesto

Leto 2001

• Mladinci (letnik 80) – 3. mesto v 2. mladinski ligi
  • Starejši pionirji (letnik 87) – polfinale DP, 2. mesto na turnirju v Pragi (55 ekip)
  • Mlajši dečki A (letnik 88) – polfinale DP
  • Mlajši dečki B (letnik 89) – polfinale DP

Leto 2002

• Člani – 8. mesto v 1. B SRL
  • Starejši dečki B (letnik 88) – finale DP (4. mesto)
  • Mlajši dečki B (letnik 90) – polfinale DP

Leto 2003

• Kadeti (letnik 86) – 8. mesto v polfinalni skupini DP
  • Starejši dečki (letnik 88) – polfinale DP
  • Mlajši dečki A (letnik 90) – polfinale DP
  • Mlajši dečki B (letnik 91) – polfinale DP

Leto 2004

• Člani – 6. mesto v 1. B SRL
  • Mladinci – 3. mesto v 2. mladinski ligi
  • Kadeti (letnik 87) – polfinale DP
  • Starejši dečki (letnik 89) – polfinale DP
  • Starejši dečki B (letnik 90) – polfinale DP
  • Mlajši dečki A (letnik 91) – finale DP (4. mesto)
  • Mlajši dečki B (letnik 92) – finale DP (1. mesto) – DRŽAVNI PRVAKI

Leto 2005

• Mladinci – 5. mesto v 2. mladinski ligi
  • Kadeti (letnik 88) – 14. mesto v Sloveniji
  • Starejši dečki (letnik 90) – 12. mesto v Sloveniji
  • Starejši dečki B (letnik 91) – finale DP – 2. mesto v Sloveniji
  • Mlajši dečki A (letnik 92) – finale DP – 2. mesto v Sloveniji
  • Mlajši dečki B (letnik 93) – polfinale DP – 5. mesto v Sloveniji

Na tekmah se še vedno zbere precej gledalcev. Že na pionirskih, kadetskih in mladinskih tekmah se zbere več kot 150 gledalcev, na članskih tekmah pa včasih tudi 500 gledalcev. Člani Rokometnega kluba skrbijo tudi za družabno življenje v kraju. Vsako leto prirejajo veliko poletno »fešto« Dolska noč, kjer se zbere več kot 2000 ljudi. Skrbijo za družabno življenje v klubu. Še posebej pa zavihajo rokave vsako leto maja, ko pripravijo mednarodni turnir v mini rokometu. V letu 2005 je na njem sodelovalo kar 77 ekip. Doslej so na turnirju igrali igralci iz Slovenije, Hrvaške, Avstrije in Slovaške. Brez sponzorjev ne bi mogli izpeljati bogatega programa dela. Glavni pokrovitelj kluba je že vrsto let podjetje TKI Hrastnik, obilno klub podpira občina, pa podjetja iz hrastniške občine, Zasavja, laškega konca in tudi iz Slovenije in tujine. Največ so vredni v klubu prizadevni amaterski delavci, požrtvovalni starši, izjemno športni in dobro organizirani navijači (navijaška skupina Dolski slavčki), pa igrive članice plesnih skupin (trenutno delujejo tri: Zverinice in Dolske miške), da seveda o izjemno motiviranih igralcih vseh klubskih selekcij s strokovno izjemno podkovanimi trenerji in dobrim tehničnim osebjem niti ne govorimo. Vse to daje trdno osnovo za nove uspehe dolskega rokometa.